Gå till innehåll

Göteborgs stad

Här hittar du kontaktuppgifterna till våra kommunalråd och deras medarbetare i Göteborgs stad.

Jonas Attenius

Jonas Attenius

Kommunalråd och gruppledare för S i kommunstyrelsen

sofia.kodelja@stadshuset.goteborg.se

Blerta Hoti

Blerta Hoti

Kommunalråd

blerta.hoti@stadshuset.goteborg.se

Marina Johansson

Marina Johansson

Kommunalråd

marina.johansson@stadshuset.goteborg.se

Viktoria Tryggvadottir Rolka
Johannes Hulter

Johannes Hulter

Stabschef

johannes.hulter@stadshuset.goteborg.se

070-258 34 13

Elisabeth Hulter

Elisabeth Hulter

Stadssekreterare

elisabeth.hulter@stadshuset.goteborg.se

072-855 40 17

Josef Akar

Josef Akar

Stadssekreterare

josef.akar@stadshuset.goteborg.se

072-856 57 08

Sofia Kodelja

Sofia Kodelja

Stadssekreterare

sofia.kodelja@stadshuset.goteborg.se

070-452 56 78

Ruben Malmström

Ruben Malmström

Pressekreterare

ruben.malmstrom@stadshuset.goteborg.se

070-452 57 21

Gustav Öberg

Gustav Öberg

Budgetsekreterare

gustav.oberg@stadshuset.goteborg.se

070-450 20 56

Louise Warenius

Louise Warenius

Stadssekreterare

louise.warenius@stadshuset.goteborg.se

070-419 30 43